Dr Piotr Ossowski – nauczyciel bibliotekarz

Piątek: 9.45-11.40

Regulamin biblioteki szkolnej

Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tuszynie

1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły, dalej nazywani czytelnikami.

2. Zbiory biblioteki udostępniane są na miejscu oraz na zewnątrz (do domu) za pośrednictwem nauczyciela bibliotekarza.

3. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko. Czytelnik zobowiązany jest do przedłożenia dokumentu tożsamości.

4. Dokonując zwrotów książek należy podać swoje nazwisko, imię i klasę.

5. Maksymalny czas wypożyczeń książki to jeden miesiąc. Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza można ją prolongować na kolejny okres.

6. Czytelnik może posiadać na swoim koncie wiele książek, w tym najwyżej trzy lektury. O ilości pozostałych książek decyduje nauczyciel bibliotekarz.

7. Czytelnik, który ma nie oddaną w terminie książkę nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.

8. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.

9. Czytelnik odpowiada materialnie za udostępnione mu przez bibliotekę materiały, w chwili wypożyczenia powinien zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi wszelkie uszkodzenia i inne nieprawidłowości zauważone w pobieranych egzemplarzach zasobów bibliotecznych.

10. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej wskazanej przez nauczyciela-bibliotekarza. Do momentu gdy tego nie uczyni, jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.

11. Nie wolno samemu brać książek z księgozbioru podręcznego.

12. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.

Regulamin wprowadzony Zarządzeniem dyrektora nr 20a/2019 z dnia 03.09.2019 roku.

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 20 listopada 2019 09:15
Dokument wprowadzony do BIP przez: Grzegorz Płachta
20 listopada 2019 09:16 (Grzegorz Płachta) - Zmiana treści zakładki.
20 listopada 2019 09:15 (Grzegorz Płachta) - Dodanie nowej zakładki.
Zatrzymaj banner przewijany
Witamy na stronie BIP Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tuszynie::Witamy na stronie BIP Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tuszynie::